Ev Sinema Odası Ses Yalıtımı

Ev sinema (home cinema) odası oluşturmak istiyorsanız ortamda seslerin düzenlenebilmesi amacıyla bir uygulama yapıtırmanız gerekecektir. Yankı yalıtımı, akustik izolasyon sağlanmalı ve ses geçişleri engellenmelidir. Çevredeki insanların seslerden rahatsızlık duymamaları ve sizinde dış ortam seslerinden dolayı huzursuz olmamanız için ses geçişlerinin engellenmesi gerekmektedir.

ev sinema odası ses yalıtımı

Ses geçişlerinin kayba uğratılması için ses kesici özellikteki izolasyon malzemeleri ile duvarlar kaplanmaktadır. Etkili bir ses izolasyonu sağlanmak istenioysa tavan ve zeminede uygulama yapılabilmektedir. Ses geçişleri engellendikten sonra mekanın akustiğini kontrol altına almak amacıyla ses düzenlemesi için tavan ve duvarlar kaplanmalıdır.

ev sinema odası ses yalıtımı

Akustik özellikteki süngerler yada kumaş kaplı panel ile ortam akustiği düzenlenebilir. Seslerin kaliteli duyulması sağlanır. Ses daha temiz ve bozulmadan aktarılır. Renkli ve dekoratif malzemeler tercih edilebilir. Mekana güzel bir görünüm kazandırılabilir. Ortama uygun renklerde ürünler temin edilebilir.

Etiketler: