Sinema Salonu Ses Yalıtımı

Sinema salonunda seslerin dışarıya çıkmaması ve dış ortam seslerinin mekana sızmaması için bir uygulama yapılmaktadır. Ses kesici özellikteki izolasyon malzemeleri ile ses geçişleri kayba uğratılır. Yapılacak uygulamada kullanılaca malzeme doğru seçilmelidir. Doğru malzeme ve iyi bir uygulama ile istenilen seviyede ses izolasyonu sağlanabilir. Cam yünü, ses yalıtım süngeri, diffüzör, strafor, taş yünü, bas kapanı, akustik panel gibi bir çok ürün ses yalıtımı ve akustik düzenleme için kullanılır.

sinema salonu ses yalıtımı

Sinema salonundan ses yalıtımı sağlamak için duvarlara uygulama yapılmaktadır. Zemin ve tavan içinde izolasyon malzemeleri ile uygulama yapılabilmektedir. Ses geçişlerinin engellenmesi sağlandıktan sonra mekanın akustiği düzenlenmelidir. Akustik özellikteki malzemelerin tavan ve duvarlara kaplanmasıyla ortam akustiği kontrol altına alınır.

sinema salonu ses yalıtımı

Kumaş kaplı panel yada akustik süngerler ile mekan akustiği kontrol altına alınabilir. Sesler düzenlenir ve kaliteli duyum sağlanır. Kullanılacak akustik ürünlerin renkli modelleri tercih edilebilir. Sinema salonunda dekoratif ürünler ile şık bir görünüm oluşturabilir. İstenilen renklerde mekana uygun olarak ürünler hazırlanabilir.

Etiketler: