Stüdyo Ses Yalıtımı

Stüdyolarda ses yalıtımı ve akustik düzenleme yapılması gerekli olan uygulamalardandır. Dış ortam seslerinin sıfır düzeyine inirilmesi gerekir. Stüdyoda ses yalıtımı ses kesici malzeme olan süngerpan ile sağlanabilmektedir. Oluşturulacak çalışmaların dış ortam seslerinden etkilenmeden hatasız bir şekilde ortaya çıkabilmesi için stüdyoda ses yalıtımı önemlidir.

stüdyo ses yalıtımı

Ses yalıtımı ile istenmeyen gürültü ve seslerin mekana sızmasına engel olunur. Ses yalıtımı işlemi yapıldıktan sonra mekanın akustiği kontrol altına alınmalıdır. Yapılacak ses düzenlemesi ile kaliteli duyum sağlanır. Tavan ve duvarlar akustik özellikteki malzemeler ile kaplanır. Akustik süngerler yada kumaş kaplı paneller kullanılabilir.

stüdyo ses yalıtımı

Stüdyolarda profesyonel çalışmalar oluşturabilmeniz için ortam akustiğinin iyi yapılandırılmış olması gerekmektedir. Kullanılacak akustik malzemeleri renkli temin edebilirsiniz. Mekanda dekoratif bir görünüm oluşturulabilmektedir. Ortama uygun renklerde malzemeler ile ses yalıtım e akustik düzenleme uygulaması yapılabilir.

Etiketler: