Zemin Kauçuk Levha

Zeminlerde uygulanan, parke ve şap altında da kullanılabilen, titreşimli ve darbeli seslerin kesilmesini sağlayan kauçuk levha bir ses izolasyon malzemesidir. Zemin ses izolasyon uygulamalarında kullanılmaktadır. Zemin kauçuk levha ses izolasyonunu kusursuz yapması dolayısıyla inşaat sektöründe sık bir şekilde tercih edilmektedir. Isı yalıtımına da katkı sağlayan bir malzemedir. Titreşim kaynaklı gürültüleri önlemek için zemin ses izolasyonunda kullanılır. Parkelerin altına döşenerek titreşim ve gürültü oluşumunu önler.

zemin kauçuk levha

Geniş bir kullanım alanına sahiptir. Sıcaklığa karşı dayanıklı bir malzemedir. Ölçüleri standarttır. Siparişe göre istenilen ölçülerde de temin edilebilir. Zemin ses izolasyon uygulamalarında sesin geçiş kaybına uğraması amacıyla kullanılır. Yeni yapılan bir çok binada kullanılmaktadır ve yüksek seviyede ses izolasyonu sağlayan kaliteli bir malzemedir.

zemin kauçuk levha

Titreşimli ve gürültülü çalışan makinelerin olduğu mekanlarda, makinelerin altında titreşim emici mazleme olarakta kullanılmaktadır. Kauçuk katkılı levhalar, 1 mm – 10 mm arası kalınlıklarta üretilir. Daha iyi bir yalıtım için diğer ses izolasyon malzemeleri ile birlikte uygulanabilmektedir. Bu durumda daha iyi verim alınabilir.

Etiketler: