Akustik Yumurta Sünger

Seslerin düzenlenmesi ve geçiş kaybına uğratılması amacıyla tavan ve duvarlarda yapıştırma usulü ile kullanılan akustik özellikte bir ses yalıtım süngeridir. Melamin ve poliüretan maddelerinden elde edilmektedir. Farklı kalınlık ve yoğunluklarda üretilir. Yankı ve eko gibi ses problemlerinin oluşumuna engel olur.

 

Özel testlerden geçirilerek sertifikalandırılmış bir süngerdir. Yapılan testler sonucunda yanmazlık belgesi verilmiştir. Özel olarak üretilen yumurta sünger mükemmel bir akustik yalıtım performansı sergilemektedir. Kalınlıkları 30 mm – 40 mm – 50 mm ve yoğunlukları 50 dns – 70 dns – 90 dns dir. Geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Akustik Yumurta Sünger

Akustik Yumurta Sünger

Yumurta süngerin bariyerli modeli mevcuttur. Daha etkili bir ses izolasyonu sağlayabilmek için bariyeri modli kullanılmaktadır. Yumurta sünger tek başına iyi bir performan sergileyemez. Bondex sünger ile birlikte de kullanılabilmektedir. Yüksek akustik performansıyla seslerin daha kaliteli duyulmasını sağlamaktadır.

Akustik Yumurta Sünger

Solid adı verilen madde ile uygulanacak bölgeye yapıştırılmaktadır. Kendiliğinden yapışkanlı modeli mevcuttur. Nemden ve rutubetten etkilenmez, küf tutmaz. Esnek ve hafif bir yapıya sahiptir. Kolayca yapıştırılabilir. Epdm ses bariyeri ve bondex sünger ile birlikte uygulanabilir. Yanmaz özellikte akustik bir ses yalıtım süngeridir.

 

Etiketler: